Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

Data publikacji 29.03.2017
Dariusz Kiszczak

Uczeń z Zespołem Aspergera w przedszkolu
i szkole - publikacje ORE

Ośrodek Rozwoju Edukacji poleca publikacje poświęcone specyficznym trudnościom funkcjonowania dzieci i uczniów w przedszkolu i szkole: 'Dziecko z autyzmem i zespołem Aspergera w szkole i przedszkolu' oraz 'Uczeń z Zespołem Aspergera w szkole ogólnodostępnej'.

Poradnik 'Uczeń z Zespołem Aspergera w szkole ogólnodostępnej' powstał z myślą o nauczycielach, którzy w wśród swoich uczniów mają osoby z zespołem Aspergera. Sytuacja taka jest spotykana coraz częściej, gdyż liczba dzieci z taką diagnozą systematycznie rośnie. Do lektury poradnika zapraszamy także dyrektorów placówek oraz specjalistów: psychologów, pedagogów, terapeutów, którzy mają pod opieką uczniów z zespołem Aspergera i uczestniczą w organizacji pracy edukacyjno-terapeutycznej. Mamy nadzieję, że publikacja będzie źródłem wielu informacji i inspiracji do codziennej pracy z uczniem z zespołem Aspergera, a także z całą klasą.

Publikacja (Uczeń z Zespołem Aspergera)

Autyzm dziecięcy i zespół Aspergera należą do grupy tzw. całościowych zaburzeń neurorozwojowych, do których zaliczane są również specyficzne trudności szkolne oraz specyficzne zaburzenia rozwoju funkcji ruchowych. Zaburzenia te charakteryzują się brakiem odpowiednich dla wieku umiejętności uwarunkowanych dojrzewaniem mózgu. Zaburzenia w rozwoju dotyczą wielu sfer rozwoju i funkcjonowania dziecka. W przypadku autyzmu dziecięcego i zespołu Aspergera objawy dotyczą: • zaburzeń interakcji społecznych; • zaburzeń porozumiewania (dwustronnej komunikacji słownej i bezsłownej); • występowania powtarzających się, ograniczonych i stereotypowych wzorców zachowań, zainteresowań i aktywności. 

Publikacja (Dziecko z autyzmem i Zespołem Aspergera)

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się