Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

Data publikacji 16.02.2017
Dariusz Kiszczak

6 edycja konkursu 'Energia Młodych'

Do 15 marca br. zespoły składające się z trzech uczniów pod opieką nauczyciela mogą przesyłać swoje prace na konkurs 'Energia Młodych' organizowany przez Grupę Energa. Projekt skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym i energetycznym.

Tegorocznym tematem przewodnim jest 'E-mobilność w mojej gminie. Wizja roku 2030'. Czy do 2030 roku pojazdy elektryczne zrewolucjonizują życie w polskich gminach? Jeśli tak, to w jaki sposób? – to jedno z pytań kierowanych do uczestników. Autorzy pięciu najwyżej ocenionych opracowań zostaną zaproszeni do finału. Odbędzie się on 21 kwietnia br. w Gdańsku.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody: laptopy, tablety, smartfony, nagrody pieniężne. Konkurs 'Energia Młodych' jest jedną z inicjatyw realizowanych przez Grupę Energa w ramach programu 'ENERGA Edukacja'. Jego główny cel to popularyzacja wiedzy na temat energii elektrycznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi.

Autorzy pięciu najwyżej ocenionych opracowań zostaną zaproszeni do finału, który odbędzie się 21 kwietnia 2017 roku w Gdańsku. Finaliści zaprezentują swoje pomysły oraz będą odpowiadać na pytania jurorów i konkurencyjnych drużyn. Jury oceni merytoryczną wartość prezentacji i jej formę. Trzy najlepsze zespoły oraz ich opiekunowie otrzymają nagrody rzeczowe, a szkoły, które będą reprezentowali, zdobędą nagrody pieniężne. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: energiamlodych.pl

Nagrody dla finalistów konkursu 'Energia Młodych':

za zajęcie 1. miejsca – laptopy dla każdego członka zespołu i opiekuna oraz nagroda pieniężna w wysokości 12 000 zł na zakup pomocy naukowych dla uczniów dla szkoły reprezentowanej przez zwycięski zespół
za zajęcie 2. miejsca – odpowiednio – nagrody rzeczowe w postaci tabletów oraz nagroda pieniężna w wysokości 8 000 zł
za zajęcie 3. miejsca – odpowiednio – nagrody rzeczowe w postaci smartfonów oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł.

Jury przyzna także Nagrodę Specjalną im. Profesor Małgorzaty Milewskiej-Stawiany za najwyższą dbałość o poprawność językową opracowania projektu i prezentacji. Będą to czytniki e-booków.

Info 'Energia Młodych'       MEN

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się