Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

Data publikacji 13.02.2017
Dariusz Kiszczak

'Check it!' - konferencja IT dla nauczycieli informatyki i młodzieży

Organizatorzy Konferencji: Urząd Miasta Lublina w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT. Wydarzenie jest częścią Dni Lubelskiej Wyżyny IT 2017.
IT wydarzenie odbędzie się 15 marca 2017 r. na terenie Targów Lublin S.A. w Lublinie (zlokalizowanych przy ul. Dworcowej 11).

Konferencja Check IT skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności do klas o profilu informatyczno – technicznym i nauczycieli informatyki oraz do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Wydarzenie ma na celu pogłębianie wiedzy uczestników z zakresu IT i innowacji technologicznych oraz zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną studiów informatycznych oferowanych przez lubelskie uczelnie wyższe. W programie przewidzianych jest wiele prelekcji, prezentacji i warsztatów, prowadzonych przez studentów należących do informatycznych kół naukowych oraz specjalistów z branży IT. Między innymi przewidziane są wykłady na temat ścieżek kariery w branży IT, zastosowania informatyki w innych branżach, nauki programowania oraz bezpieczeństwa w sieci informatycznej. Uczestnicy będą także mieli możliwość udziału w interaktywnych warsztatach na temat druku 3D, robotyki, budowy strony internetowej w Wordpress oraz animacji komputerowej i modelowania 3D. W czasie konferencji uczniowie będą mogli wziąć również udział w warsztatach z doskonalenia swojej kreatywności, która jest niezbędna w dziedzinie informatyki.

Zaplanowano również wykłady dla nauczycieli, na takie tematy jak: oferta programów Urzędu Miasta Lublin skierowanych do młodzieży i dzieci, innowacyjne metody nauczania informatyki i zastosowanie drukarek 3D w edukacji, czy też edukacja nieformalna w szkole. Całość wydarzenia uświetnią pokazy dronów, robotów, okularów Oculus Rift, drukarek 3D i wiele innych atrakcji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszelkich informacji na temat konferencji udziela koordynator programu Lubelska Wyżyna IT, Pani Magdalena Paśnikowska-Łukaszuk
e-mail: magdalena.pasnikowska@lublin.eu,
tel.: 81 466 25 12.

WHY SHOULD I CHECK IT?
Poznasz studentów kierunków informatycznych na lubelskich uczelniach
Odkryjesz praktyczne zastosowania informatyki i nowości technologiczne
Powiemy Ci jak zrobić karierę w branży IT
Stworzysz własną aplikację oraz grę w Construct 2
Zaprogramujesz robota z klocków lego
Dowiesz się wszystkiego o druku 3D
Nauczysz się tricków w programach do animacji i modelowania 3D
Zobaczysz pokaz dronów, wyścigi robotów i wirtualny świat w Oculus Rift
Pobudzisz swoje kreatywne myślenie!
Nie zmarnujesz ani minuty!

Info KO w Lublinie  Check it

Bookmark and Share
Drukuj
pdf
Poleć stronę
Wstecz
Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się