Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

 • Mapa żłobków i klubów dziecięcych

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia uruchomiło mapę żłobków i klubów dziecięcych - narzędzie służące rodzicom dzieci w wieku do lat 3 do wyszukiwania najbliższych żłobków i klubów dziecięcych.

 • Wizyty edukacyjne w Sądzie Okręgowym w Lublinie - propozycja dla młodzieży szkolnej

  Sąd Okręgowy w Lublinie zaprasza młodzież szkolną do regularnych wizyt edukacyjnych w sądzie. Pracownicy Sądu Okręgowego w Lublinie (asystenci sędziego, studenci wyższych uczelni w Lublinie, mediatorzy sądowi) w ramach działań edukacyjnych przybliżą pracę sądu grupom młodzieży szkolnej - uczniom klas 7 i 8 szkoły podstawowej, klas 3 gimnazjum, uczniom wszystkich klas liceów i techników.

 • IV Europejski Tydzień Sportu (ETS)

  Lubelski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do udziału w IV Europejskim Tygodniu Sportu (ETS), który odbędzie się w dniach 23 - 30 września 2018 r. - we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Projekt na terenie Polski koordynowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 • XXI Ogólnopolskie Jesienne Debiuty Poetyckie dla młodzieży szkolnej

  V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie serdecznie zaprasza uczniów gimnazjów i liceów oraz wolontariuszy i podopiecznych Fundacji Fuga Mundi w Lublinie do udziału w XXI Jesiennych Debiutach Poetyckich. Ogólnopolski Przegląd Poezji pod patronatem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Termin nadsyłania i składania prac wraz z kartami uczestnictwa upływa 21 września br.

 • Warsztaty eTwinning e-wakacje 2018

  W programie warsztatów rejestracja w eTwinning, prezentacja portalu oraz jego funkcjonalności, przykładowe projekty oraz praktyczne wykorzystanie narzędzi oferowanych w Programie służących do poszukiwania partnerów, tworzenia projektu i jego realizacji.

 • XV Lubelski Festiwal Nauki w Bibliotece

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na Lubelski Piknik Naukowy - 16 września (niedziela) 2018, godz. 11.00-17.00 Pl. Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur. Stoiska piknikowe Biblioteki podczas Festiwalu Nauki pod hasłem 'Człowiek Inspiracją Nauki' 15-21 września 2018 .

 • Kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej

  Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza na kolejne już Laboratorium Wymiany – kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej. To dwudniowe cykliczne spotkanie odbędzie się od 5 do 6 listopada 2018, Centrum Nauki 'Kopernik' w Warszawie. Rejestracja będzie możliwa od
  11 września od godz. 15:00.

 • Podręcznik 'Co za spotkanie! Aspekty polsko-niemieckiej wymiany młodzieży'

  Polsko Niemiecka Wymiana Młodzieży wydała nowy podręcznik będący praktycznym narzędziem do planowania, przeprowadzania i ewaluacji międzynarodowych spotkań młodzieży. Publikacja dostępna jest w wersji papierowej i elektronicznej. Podręcznik został opracowany przez doświadczonych trenerów i inicjatorów polsko-niemieckich projektów, którzy opisali najważniejsze kwestie dla poszczególnych faz spotkania.

 • Kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019

  Na podstawie art. 60 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Minister Edukacji Narodowej określił następujące kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019:
  1. 100 rocznica odzyskania niepodległości - wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
  2. Wdrażanie nowej postawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.
  3. Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.
  4. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

 • Projekt 'Letnia Szkoła Akademia Wspomagania Liderów Oświaty'

  Akademia Biznesu z Warszawy zaprasza do udziału w projekcie pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz indywidualnych specjalistów i trenerów świadczących usługi szkoleniowe i doradcze w obszarze oświaty z województwa lubelskiego. Udział w Projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Wybierz Strony

Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil