Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

 • Code Week NASK 2017 – webinaria dla uczniów i nauczycieli

  Państwowy Instytut Badawczy NASK zaprasza uczniów i nauczycieli na bezpłatne wykłady online, które potrwają do 21 października br. W programie m.in.' Kodowanie gier komputerowych w Twojej szkole' (17 października br.) ; 'Pracownia robotyki w Twojej szkole' ( 19 października br.); 'Kodowanie gier komputerowych w Twojej szkole' (21 października br.).

 • Olimpiada Języka Łacińskiego. Konkurs 'Antyk – Kamera – Akcja!'

  Zawody poszczególnych stopni Olimpiady Języka Łacińskiego w terminach: zawody I stopnia (etap szkolny) – 7 listopada 2017 r., zawody II stopnia (etap okręgowy) -18-19 stycznia 2018 r., zawody III stopnia (etap centralny w Lublinie) –21-23 marca 2018 r. Konkurs 'Antyk – Kamera – Akcja!' - jedna osoba lub grupa osób, od 15 do 19 lat. Uczestnicy to uczniami szkoły (gimnazjum/liceum). Udział w Konkursie polega na przygotowaniu filmu pod opieką nauczyciela.

 • Projekt 'Dzieciaki Mleczaki'

  Dzieciaki Mleczaki to edukacyjno – informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Celem 'Dzieciaków Mleczaków' jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

 • Olimpiada 'Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych'. Lekcje z ZUS

  Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę po Lekcjach z ZUS. Pierwszy etap organizują szkoły. Wyłania 20 najlepszych trzyosobowych zespołów, które zmierzą się w etapie wojewódzkim. Laureaci etapu wojewódzkiego rywalizują z reprezentantami innych województw na szczeblu centralnym.

 • Gry i zabawy edukacyjne w nauczaniu języka obcego w przedszkolu

  Polecamy artykuł 'Zajęcia z dużą grupą przedszkolaków mogą być świetną zabawą!' Magdaleny Wójcik-Gugulskiej w 'Językach Obcych w Szkole' nr 2017/02.

 • Wystawa i cykl wykładów 'Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie'

  Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę 'Lublin w Bibliotece, Biblioteka w Lublinie: wystawa z okazji 700-lecia Lublina'. Ekspozycja ma na celu przybliżenie 700-letniej historii miasta na podstawie zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej oraz ukazanie związków Uniwersytetu i Biblioteki z Lublinem.

 • Konferencja 'Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężanie agresji i przemocy'

  Konferencja informacyjno-szkoleniowa 23 października 2017 roku o godzinie 10.00 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ul. Spokojnej 4. Konferencja dla przedstawicieli szkół (dyrektor, nauczyciel koordynator), które będą kontynuować lub przystąpią w bieżącym roku szkolnym do programu 'Mediacje rówieśnicze sposobem na przezwyciężanie agresji i przemocy'. Zgłoszenia do 20 października br.

 • 'Temat: Europa' − konkurs na scenariusz lekcji europejskiej dla nauczycieli

  Konkurs dla nauczycieli wszystkich przedmiotów a także pracowników bibliotek w szkołach ponadpodstawowych: gimnazjach, liceach, technikach, zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach specjalnych. Organizatorem konkursu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

 • Program edukacyjny 'Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny'

  Muzeum Lubelskie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w projekcie edukacyjnym 'Pablo Picasso - wizerunek wielokrotny', na który składają się: oprowadzania kuratorskie po wystawie, specjalne projekcje filmowe, zajęcia warsztatowe, np.: 'Każde dziecko jest artystą! Picasso dla dzieci'; Warsztaty ceramiczne; Pokaz technik graficznych, czy film 'Tajemnica Picassa'.

 • XXIII Ogólnopolski konkurs historyczny 'Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego'

  XXIII Ogólnopolski konkurs historyczny im. majora Marka Gajewskiego 'Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej'. To wyjątkowa edycja Konkursu, gdyż jego zakończenie nastąpi w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a etap wojewódzki i ogólnopolski wpiszą się w obchody tej jak ważnej rocznicy.

Możesz skorzystać też z opcji:
W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.

Przypomnij hasło
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:
zarejestruj się