Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

 • 'Ptaki igłą malowane' – konkurs Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych

  Konkurs dla tych, którzy sprawnie władają igłą i nitką, jak również tym, którzy nie mają doświadczenia, ale szczere chęci i zapał. Zadaniem uczestników będzie wykonanie pracy konkursowej w technice haftu krzyżykowego o 'ptasiej' tematyce. Prace można nadsyłać do 21 września br.!

 • Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum

  Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum polega na organizowaniu się szkół w wydarzenia artystyczne, kulturalne i kiermasze, aby wspomóc swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chore dzieci – Podopiecznych lubelskiego Hospicjum. Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

 • VI Ogólnopolski Konkurs Logiczny

  Katedra Logiki Wydziału Filozofii KUL zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Logicznym współorganizowanym przez Instytut Filozofii KUL oraz Fundację Rozwoju KUL.

 • Publikacja 'Poznajemy nasz region. Statystyczny portret Lublina'

  Urząd Statystyczny w Lublinie wydał publikację 'Poznajemy nasz region. Statystyczny portret Lublina'. Jest to wydanie specjalne z okazji 700-lecia Lublina zrealizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin. Publikacja skierowana jest w szczególności do uczniów szkół podstawowych. Przedstawia świat statystyki, opisujący za pomocą liczb, wykresów i map otaczającą nas rzeczywistość, pomagający łatwiej ją poznać i zrozumieć zachodzące w niej zjawiska oraz ich przyczyny i konsekwencje.

 • 'Spotkania z fizyką' (edycja 2018) dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych

  Wykłady - uzupełnione atrakcyjnymi doświadczeniami - prowadzą doświadczeni wykładowcy uniwersyteccy, co sprawia, że spotkania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od 1992 roku. W ramach spotkań prezentowane są aktualne problemy nurtujące fizyków. Spotkania odbywają się corocznie w każdą sobotę marca o godzinie 10:15 w Auli Instytutu Fizyki UMCS. XXVII Spotkania z fizyką już od 3 marca 2018 r.

 • Lekcje o Funduszach Europejskich dla szkół ponadgimnazjalnych

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza do drugiej edycji 'Lekcji o Funduszach Europejskich' - akcji edukacyjnej skierowanej do uczniów z pięciu województw Polski Wschodniej. Rekrutacja szkół ponadgimnazjalnych trwa od 19 lutego do 14 marca 2018 r.

 • Warsztaty debat oksfordzkich - zgłoszenia szkół ponadgimnazjalnych do 7 marca br.

  Wydziale Politologii UMCS w Lublinie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach debat oksfordzkich. Ich celem jest zachęcenie młodych Polaków do wykorzystywania debat oksfordzkich jako atrakcyjnego narzędzia pozyskiwania wiedzy, a także do refleksji i debaty na temat ważnych bieżących kwestii, w tym dotyczących Unii Europejskiej.

 • 'Check IT' – konferencja IT dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Lublinie

  Piąta edycja jednego z największych wydarzeń informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki. Informatyka może być świetną zabawą i sposobem na zawodową przyszłość. CHECK IT organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT.

 • I Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry

  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie zaprasza młodzież z woj. lubelskiego do I Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry, który odbędzie się w marcu, kwietniu (turnieje regionalne) i czerwca 2018 r. (finał w Dęblinie). Zgłoszenia drużyn do 28 lutego br.

 • Wojewódzki konkurs 'Wędrujemy po mapie świata' dla gimnazjalistów

  3 marca br. o godz 10.00 odbędzie się kolejna - IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego 'Wędrujemy po mapie świata'. Konkurs jest organizowany przez XXI LO im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie i skierowany do uczniów klas gimnazjalnych województwa lubelskiego.

Wybierz Strony

Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil