Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

Nowości

 • Baza legalnych obozów, kolonii i innych form bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży

  Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów (Premiera) oraz Stypendium ministra (MEN) za rok szkolny 2017/2018

  Lubelski Kurator Oświaty zwraca się z prośbą do dyrektorów szkół publicznych o wnikliwe przeprowadzenie procedury typowania kandydatów do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019, na podstawie wybitnych osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2017/2018 oraz przeprowadzenie procedury typowania kandydatów do Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania (MEN) .

 • Seminarium na temat nauczania o Holokauście oraz żydowskiej historii i kulturze

  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz The International School for Holocaust Studies Yad Vashem w Jerozolimie zapraszają do udziału w 9-dniowym seminarium szkoleniowym na temat nauczania o Holokauście oraz o historii i kulturze Żydów. Zgłoszenie do udziału należy przesłać elektronicznie do 18 czerwca 2018 r.

 • Konferencja 'Pokazać- Przekazać. Uczenie się przez tworzenie i konstruowanie

  Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli na Konferencję, która odbędzie się 24 i 25 sierpnia w CNK w Warszawie. Opłata konferencyjna wynosi 130 zł. Dzieci nie uczą się przez przyswajanie i odtwarzanie wiedzy, a raczej aktywnie ją konstruują w interakcji ze światem, tworząc własne teorie dotyczące obserwowanych zjawisk. Ludzie uczą się najlepiej, kiedy konstruują obiekty za pomocą własnych rąk i z emocjonalnym zaangażowaniem w proces tworzenia. Rejestracja na konferencję do 21 czerwca br.

 • Nowy numer 'Języków Obcych w Szkole' 1/2018

  Numer poświęcony jest metodom i technikom pracy w uczniami w różnym wieku na lekcjach języka obcego.

 • Program 'Microsoft Innovative Educator Expert' dla nauczycieli

  Microsoft Educator Community? Bezpłatna platforma udostępniona edukatorom z całego świata – Microsoft Educator Community (MEC) zrzesza nauczycieli, edukatorów, a także osoby bezpośrednio związane ze szkolnictwem z całego świata, umożliwiając nawiązanie znajomości i wzajemną współpracę, odnalezienie ciekawych kursów online, zasobów tematycznych i lekcji. Można także wybrać się na wirtualne wycieczki oraz zdobywać odznaki i certyfikaty.

 • Projekt ORE 'Uczniowie migrujący w polskiej szkole'

  Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych Ośrodka Rozwoju Edukacji zaprasza nauczycieli konsultantów, specjalistów, doradców metodycznych (historii, biologii, matematyki, fizyki, chemii, geografii, języka polskiego, nauczania wczesnoszkolnego) oraz przedstawicieli placówek doskonalenia nauczycieli do współpracy w ramach projektu 'Uczniowie migrujący w polskiej szkole'.

 • Doradztwo edukacyjno-zawodowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych – publikacje ORE

  Publikacje to programy preorientacji i orientacji zawodowej oraz doradztwa zawodowego dla systemu oświaty, a także wzorcowe rozwiązania organizacyjne funkcjonowania wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego (WSDZ). Są one dostępne na portalu doradztwo.ore.edu.pl

 • 'Języki Obce w Szkole' 4/2017 - pragmatyka językowa

  W numerze dominują zagadnienia z zakresu funkcjonowania języka w społeczeństwie, czyli pragmatyka językowa, którą postrzega się niemal jako czwarty podsystem językowy – obok fonetyki, leksyki, gramatyki.

 • 'Pokoloruj swój świat' konkurs dla uczniów szkół podstawowych

  Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w konkursie plastycznym 'Pokoloruj swój Świat'. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Wybierz Strony

Możesz skorzystać też z opcji:

Logowanie

W celu zapisania się na kurs musisz się zalogować.


Rejestracja

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta:

Zarejestruj nowy profil