Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
wyszukaj szkolenia
Możesz skorzystać też z opcji:
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

POLECAMY

 • 'Bajkowe wakacje' w lubelskim Kinie 'Bajka'

  Kino 'Bajka' przy ul. Radziszewskiego 8 w Lublinie tradycyjne zaprasza dzieci na seanse filmowe podczas trwania wakacji. Bilety w cenie 12 i 14 zł. Filmy dla dzieci będą wyświetlane prawie codziennie, od godz. 10.30., do końca wakacji.

 • Baza legalnych obozów, kolonii i innych form bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży

  Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może przekonać się, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

 • Lato w Mieście w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łopacińskiego w Lublinie

  Tworzenie gry „Jungle”, „Historia Polski w legendach i podaniach”, „Lato z intrygą w książce”, spotkania z grami planszowymi zajęcia plastyczne, literackie i komputerowe, warsztaty kulturalne, zajęcia plastyczno-edukacyjne, to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Wakacyjne zajęcia dla dzieci są bezpłatne, ale na niektóre z nich obowiązują zapisy. Zapisy ruszają od 14 czerwca.

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów (Premiera) oraz Stypendium ministra (MEN) za rok szkolny 2017/2018

  Lubelski Kurator Oświaty zwraca się z prośbą do dyrektorów szkół publicznych o wnikliwe przeprowadzenie procedury typowania kandydatów do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019, na podstawie wybitnych osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2017/2018 oraz przeprowadzenie procedury typowania kandydatów do Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania (MEN) .

 • Seminarium na temat nauczania o Holokauście oraz żydowskiej historii i kulturze

  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz The International School for Holocaust Studies Yad Vashem w Jerozolimie zapraszają do udziału w 9-dniowym seminarium szkoleniowym na temat nauczania o Holokauście oraz o historii i kulturze Żydów. Zgłoszenie do udziału należy przesłać elektronicznie do 18 czerwca 2018 r.

 • Konferencja 'Pokazać- Przekazać. Uczenie się przez tworzenie i konstruowanie

  Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli na Konferencję, która odbędzie się 24 i 25 sierpnia w CNK w Warszawie. Opłata konferencyjna wynosi 130 zł. Dzieci nie uczą się przez przyswajanie i odtwarzanie wiedzy, a raczej aktywnie ją konstruują w interakcji ze światem, tworząc własne teorie dotyczące obserwowanych zjawisk. Ludzie uczą się najlepiej, kiedy konstruują obiekty za pomocą własnych rąk i z emocjonalnym zaangażowaniem w proces tworzenia. Rejestracja na konferencję do 21 czerwca br.

 • Wystawa 'Miasta fantastyczne' - Warszawa i Lublin - Tytusa Brzozowskiego

  Wernisaż prac plastycznych Tytusa Brzozowskiego 14 czerwca br. Miejska Biblioteka Publiczna Hieronima Łopacińskiego przy ul. Peowiaków 12 I piętro. Wystawa czynna do 13 lipca br.

 • Land Art Festiwal. Filmy dokumentalne o sztuce i naturze Lubelszczyzny

  'Lubelskie? Naturalnie' to cykl trzech mini dokumentów, będących podróżą po najpiękniejszych zakątkach województwa lubelskiego, historii Land Art Festiwalu oraz relacją z tego wydarzenia. Przewodnikiem widzów będzie Jarosław Koziara, pomysłodawca festiwalu. Prowadzący spotka się ze współtwórcami Festiwalu, zwykłymi ludźmi uczestniczącymi w wydarzeniu, a także z artystami, którzy pokażą swoje prace na stałe wpisujące się w krajobraz województwa lubelskiego i powstałe z inspiracji przyrodą tego regionu.

 • Nowy numer 'Języków Obcych w Szkole' 1/2018

  Numer poświęcony jest metodom i technikom pracy w uczniami w różnym wieku na lekcjach języka obcego.

 • Program 'Microsoft Innovative Educator Expert' dla nauczycieli

  Microsoft Educator Community? Bezpłatna platforma udostępniona edukatorom z całego świata – Microsoft Educator Community (MEC) zrzesza nauczycieli, edukatorów, a także osoby bezpośrednio związane ze szkolnictwem z całego świata, umożliwiając nawiązanie znajomości i wzajemną współpracę, odnalezienie ciekawych kursów online, zasobów tematycznych i lekcji. Można także wybrać się na wirtualne wycieczki oraz zdobywać odznaki i certyfikaty.

 • Projekt 'Staż w Niemczech szansą zawodową dla lubelskiego technika' - fundusze europejskie Erazmus Plus

  10-osobowa grupa uczniów klasy III O (technik budownictwa) Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie odbywała w dniach 13.05. - 26.05.2018 praktykę zawodową w Schkeuditz niedaleko Lipska w Niemczech w ramach programu Erasmus Plus. Uczniowie realizowali projekt 'Staż w Niemczech szansą zawodową dla lubelskiego technika' w organizacji partnerskiej Vitalis GmbH.

 • Seminarium kontaktowe eTwinning 'Dziedzictwo kulturowe' 5-8 lipca w Krakowie

  Biuro eTwinning w Polsce organizuje w dniach 5-8 lipca 2018 w Krakowie Międzynarodowe seminarium kontaktowe 'Dziedzictwo kulturowe', które zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

 • 'Surdoglottodydaktyka. Lekcje i zajęcia językowe dla uczniów niesłyszących i słabosłyszących' - materiały 'Wsparcie uczniów...' cz. IV

  Prezentujemy książkę' Surdoglottodydaktyka. Lekcje i zajęcia językowe dla uczniów niesłyszących i słabosłyszących' (w wersji PDF) prof. Ewy Domagały-Zyśk z Instytutu Pedagogiki KUL Jana Pawła II, którą otrzymaliśmy do publikacji po 'Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej 'Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych' .

 • Motyw pracy na wsi w poezji młodopolskiej na podstawie 'Wożą gnój' Jana Kasprowicza

  Pani Renata Sugier, nauczyciel języka polskiego w V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Lublinie jest autorką scenariusza lekcji języka polskiego w klasie II liceum ogólnokształcącego: 'Motyw przyrody tatrzańskiej i motyw pracy w poezji młodopolskiej -'Wożą gnój' Jana Kasprowicza'. Temat: 'Wożą gnój' Jana Kasprowicza - postawa zgody czy buntu?

 • Projekt ORE 'Uczniowie migrujący w polskiej szkole'

  Wydział Rozwoju Kompetencji Kluczowych Ośrodka Rozwoju Edukacji zaprasza nauczycieli konsultantów, specjalistów, doradców metodycznych (historii, biologii, matematyki, fizyki, chemii, geografii, języka polskiego, nauczania wczesnoszkolnego) oraz przedstawicieli placówek doskonalenia nauczycieli do współpracy w ramach projektu 'Uczniowie migrujący w polskiej szkole'.

 • Doradztwo edukacyjno-zawodowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych – publikacje ORE

  Publikacje to programy preorientacji i orientacji zawodowej oraz doradztwa zawodowego dla systemu oświaty, a także wzorcowe rozwiązania organizacyjne funkcjonowania wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego (WSDZ). Są one dostępne na portalu doradztwo.ore.edu.pl

 • 'Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w środowisku rówieśniczym' - materiały pokonferencyjne "Wsparcie uczniów..." cz.III

  9 maja br. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa 'Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych', zamieszczamy kolejną publikację pokonferncyjną, tym razem książkę 'Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w środowisku rówieśniczym'(format PDF) pod red. prof. Ewy Domagały-Zyśk z Instytutu Pedagogiki KUL Jana Pawła II.

 • Wystawa 'Czas na Niepodległą' w Muzeum Lubelskim

  Brawurowe bitwy, wizerunki wybitnych dowódców, wstrząsające oblicza wojny i jej tragiczne następstwa, ponad 200 dzieł sztuki, obrazów, rysunków i grafik, ale także przedmiotów rzemiosła artystycznego, medali, militariów i dokumentów z największych muzeów w Polsce prezentuje najnowsza wystawa na Zamku Lubelskim. Zamek Lubelski, 21 kwietnia - 8 lipca 2018. Oprowadzania kuratorskie po wystawie w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10.00 i 12.00.

 • 'Języki Obce w Szkole' 4/2017 - pragmatyka językowa

  W numerze dominują zagadnienia z zakresu funkcjonowania języka w społeczeństwie, czyli pragmatyka językowa, którą postrzega się niemal jako czwarty podsystem językowy – obok fonetyki, leksyki, gramatyki.

 • Papiery do kariery

  Warsztaty „Papiery do kariery” adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczą, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, poznać swoje słabe i mocne strony oraz skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje.

Wybierz Strony