Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
wyszukaj szkolenia
Możesz skorzystać też z opcji:
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

POLECAMY

 • Teatr Provisorium 'Punkt Zero: Łaskawe'

  W sierpniu 2006 roku 39-letni Jonathan Littell publikuje po francusku 'Les Bienveillantes', w polskim tłumaczeniu 'Łaskawe' - rzecz o niemieckim nazizmie. Książka staje się sensacją czytelniczą. Dzieli publiczność literacką na dwa obozy: tych, którzy się nią zachwycili, i tych, którzy ulegli zgorszeniu. Postać Maxa już na początku prowokuje, zwracając się do czytelników: 'czy jesteście przekonani, jak byście się zachowali na moim miejscu?'.

 • 'Ptaki igłą malowane' – konkurs Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych

  Konkurs dla tych, którzy sprawnie władają igłą i nitką, jak również tym, którzy nie mają doświadczenia, ale szczere chęci i zapał. Zadaniem uczestników będzie wykonanie pracy konkursowej w technice haftu krzyżykowego o 'ptasiej' tematyce. Prace można nadsyłać do 21 września br.!

 • Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum

  Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum polega na organizowaniu się szkół w wydarzenia artystyczne, kulturalne i kiermasze, aby wspomóc swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chore dzieci – Podopiecznych lubelskiego Hospicjum. Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

 • VI Ogólnopolski Konkurs Logiczny

  Katedra Logiki Wydziału Filozofii KUL zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Logicznym współorganizowanym przez Instytut Filozofii KUL oraz Fundację Rozwoju KUL.

 • Wystawa Eleonory Sarnowskiej 'Portretów drzew...ciąg dalszy'

  Urodziła się w Lublinie i tu na stałe mieszka. Studiowała na UMCS w Lublinie i UJ w Krakowie. Kontakty ze środowiskiem krakowskim wyzwoliły w niej potrzebę malowania. Od lat jest związana z Towarzystwem Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Przy pomocy koloru na swój sposób przetwarza ją nadając jej dodatkowy sens. Pozornie zwyczajne przedmioty, np. drzewo przedstawia jako symbol szerszych zjawisk i prawd. Preferuje malarstwo olejne i akrylowe.

 • Publikacja 'Poznajemy nasz region. Statystyczny portret Lublina'

  Urząd Statystyczny w Lublinie wydał publikację 'Poznajemy nasz region. Statystyczny portret Lublina'. Jest to wydanie specjalne z okazji 700-lecia Lublina zrealizowane dzięki wsparciu Miasta Lublin. Publikacja skierowana jest w szczególności do uczniów szkół podstawowych. Przedstawia świat statystyki, opisujący za pomocą liczb, wykresów i map otaczającą nas rzeczywistość, pomagający łatwiej ją poznać i zrozumieć zachodzące w niej zjawiska oraz ich przyczyny i konsekwencje.

 • 'Spotkania z fizyką' (edycja 2018) dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych

  Wykłady - uzupełnione atrakcyjnymi doświadczeniami - prowadzą doświadczeni wykładowcy uniwersyteccy, co sprawia, że spotkania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od 1992 roku. W ramach spotkań prezentowane są aktualne problemy nurtujące fizyków. Spotkania odbywają się corocznie w każdą sobotę marca o godzinie 10:15 w Auli Instytutu Fizyki UMCS. XXVII Spotkania z fizyką już od 3 marca 2018 r.

 • Lekcje o Funduszach Europejskich dla szkół ponadgimnazjalnych

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza do drugiej edycji 'Lekcji o Funduszach Europejskich' - akcji edukacyjnej skierowanej do uczniów z pięciu województw Polski Wschodniej. Rekrutacja szkół ponadgimnazjalnych trwa od 19 lutego do 14 marca 2018 r.

 • XVIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza

  Młodzieżowy Dom Kultury 'Pod Akacją' zaprasza do udziału w Konkursie uczniów VII klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszenia do 28 lutego br.

 • Spotkanie autorskie z Anne Applebaum. Promocja książki 'Czerwony głód'

  Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 'Gazeta Wyborcza', Wydawnictwo Agora i Radio Tok FM zapraszają 1 marca br. (czwartek), godz. 17:00 w Auli im. Ignacego Daszyńskiego na Wydziale Politologii w Lublinie, na spotkanie z Anne Applebaum - autorką książki 'Czerwony głód'.

 • Program 'Lublin ekumeniczny. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018)'

  Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na uroczyste rozpoczęcie realizacji programu „Lublin ekumeniczny. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018)”, połączone z promocją monografii naukowej: 'Lublin. Miasto zgody religijnej. Ekumenizm w historii, teologii, kulturze' pod redakcją Sławomira Pawłowskiego SAC i Sławomira Jacka Żurka.

 • Warsztaty debat oksfordzkich - zgłoszenia szkół ponadgimnazjalnych do 7 marca br.

  Wydziale Politologii UMCS w Lublinie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach debat oksfordzkich. Ich celem jest zachęcenie młodych Polaków do wykorzystywania debat oksfordzkich jako atrakcyjnego narzędzia pozyskiwania wiedzy, a także do refleksji i debaty na temat ważnych bieżących kwestii, w tym dotyczących Unii Europejskiej.

 • 'Check IT' – konferencja IT dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Lublinie

  Piąta edycja jednego z największych wydarzeń informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki. Informatyka może być świetną zabawą i sposobem na zawodową przyszłość. CHECK IT organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT.

 • I Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry

  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie zaprasza młodzież z woj. lubelskiego do I Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry, który odbędzie się w marcu, kwietniu (turnieje regionalne) i czerwca 2018 r. (finał w Dęblinie). Zgłoszenia drużyn do 28 lutego br.

 • Wojewódzki konkurs 'Wędrujemy po mapie świata' dla gimnazjalistów

  3 marca br. o godz 10.00 odbędzie się kolejna - IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego 'Wędrujemy po mapie świata'. Konkurs jest organizowany przez XXI LO im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie i skierowany do uczniów klas gimnazjalnych województwa lubelskiego.

 • Konferencja 'Uczeń z dysfunkcją słuchu'

  Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ORE zaprasza do udziału w konferencji 'Edukacja włączająca w szkołach i placówkach systemu oświaty – uczeń z dysfunkcją słuchu' przedstawicieli placówek doskonalenia nauczycieli i poradni psychologiczno-pedagogicznych, dyrektorów szkół i placówek, specjalistów ze szkół i placówek. Konferencja odbędzie się 27 lutego br. w ORE, Aleje Ujazdowskie 28 w Warszawie.

 • Konkurs dla nauczycieli 'Z programowaniem za pan brat'

  Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie zaprasza wszystkich nauczycieli szkół podstawowych (klasy I–VII), zainteresowanych problematyką nauki programowania i wykorzystywania programowania w nauczaniu, do udziału w konkursie 'Z programowaniem za pan brat'.

 • Konkurs Property Design Awards 2018 - oddaj głos na Plac Litewski w Lublinie

  Plac Litewski został nominowany jako jedyny obiekt lubelski do nagrody Property Design Award 2018 w kategorii Przestrzeń publiczna! Do 11 marca można głosować na stronie internetowej konkursu podając adres e-mail.

 • Zapisy dzieci do publicznych przedszkoli i oddziałów szkół podstawowych w Lublinie

  Rodzice i opiekunowie będą mogli zapisywać dzieci do lubelskich publicznych przedszkoli i oddziałów w szkołach podstawowych już od poniedziałku, 12 lutego br. przez stronę www.rekrutacja.p.lublin.eu .

 • Turniej piłki nożnej dla drużyn amatorskich. Wygraj bilety na Mundial!

  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza drużyny amatorskie w różnych grupach wiekowych do udziału w turnieju piłki nożnej. Samorząd Województwa Lubelskiego pokryje koszty zakupu biletów, transportu i zakwaterowania dla 3 zwycięskich drużyn na Mundial w Rosji. Rozgrywki odbędą się w marcu i kwietniu br. Turniej pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.