Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
wyszukaj szkolenia
Możesz skorzystać też z opcji:
BIP
RODO
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

POLECAMY

 • Mapa żłobków i klubów dziecięcych

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia uruchomiło mapę żłobków i klubów dziecięcych - narzędzie służące rodzicom dzieci w wieku do lat 3 do wyszukiwania najbliższych żłobków i klubów dziecięcych.

 • Wizyty edukacyjne w Sądzie Okręgowym w Lublinie - propozycja dla młodzieży szkolnej

  Sąd Okręgowy w Lublinie zaprasza młodzież szkolną do regularnych wizyt edukacyjnych w sądzie. Pracownicy Sądu Okręgowego w Lublinie (asystenci sędziego, studenci wyższych uczelni w Lublinie, mediatorzy sądowi) w ramach działań edukacyjnych przybliżą pracę sądu grupom młodzieży szkolnej - uczniom klas 7 i 8 szkoły podstawowej, klas 3 gimnazjum, uczniom wszystkich klas liceów i techników.

 • IV Europejski Tydzień Sportu (ETS)

  Lubelski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do udziału w IV Europejskim Tygodniu Sportu (ETS), który odbędzie się w dniach 23 - 30 września 2018 r. - we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Projekt na terenie Polski koordynowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 • Centralny Plac Zabaw od 28 lipca w Lublinie

  Już 28 lipca br. startuje Centralny Plac Zabaw, wyjątkowe miejsce na mapie Lublina. Przez cały miesiąc – do 2 września – na Placu będziecie mogli odpocząć, spotkać się ze znajomymi i poznać ludzi, którzy pomogą Wam odkryć nowe pasje.

 • 'Rezerwat Dzikich Dzieci' w Lublinie

  Przygodowy plac zabaw dla dzieci powraca do Lublina! Idea Rezerwatu czerpie z definicji zabawy jako swobodnych działań dzieci. Dorośli zakładają Rezerwat, ale to dzieci go kształtują – zgodnie z zasadami Pajdokracji. O tym w co i na jakich zasadach bawią się dzieci w Rezerwacie, decydują one same. Rezerwatowy zespół zadba, aby dzieciakom niczego nie zabrakło, a grupa Playworkerów będzie czuwała nad tym, żeby w zabawie nikt nie przeszkadzał. Dzieci będą mogły swobodnie budować własną rzeczywistość,świetnie się przy tym bawiąc.

 • Warsztaty eTwinning e-wakacje 2018

  W programie warsztatów rejestracja w eTwinning, prezentacja portalu oraz jego funkcjonalności, przykładowe projekty oraz praktyczne wykorzystanie narzędzi oferowanych w Programie służących do poszukiwania partnerów, tworzenia projektu i jego realizacji.

 • XV Lubelski Festiwal Nauki w Bibliotece

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na Lubelski Piknik Naukowy - 16 września (niedziela) 2018, godz. 11.00-17.00 Pl. Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur. Stoiska piknikowe Biblioteki podczas Festiwalu Nauki pod hasłem 'Człowiek Inspiracją Nauki' 15-21 września 2018 .

 • Kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej

  Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) serdecznie zaprasza na kolejne już Laboratorium Wymiany – kongres polsko-niemieckiej wymiany szkolnej. To dwudniowe cykliczne spotkanie odbędzie się od 5 do 6 listopada 2018, Centrum Nauki 'Kopernik' w Warszawie. Rejestracja będzie możliwa od
  11 września od godz. 15:00.

 • Podręcznik 'Co za spotkanie! Aspekty polsko-niemieckiej wymiany młodzieży'

  Polsko Niemiecka Wymiana Młodzieży wydała nowy podręcznik będący praktycznym narzędziem do planowania, przeprowadzania i ewaluacji międzynarodowych spotkań młodzieży. Publikacja dostępna jest w wersji papierowej i elektronicznej. Podręcznik został opracowany przez doświadczonych trenerów i inicjatorów polsko-niemieckich projektów, którzy opisali najważniejsze kwestie dla poszczególnych faz spotkania.

 • Tajemnice Lubelskiego Zamku - wakacyjne warsztaty dla dzieci

  Muzeum Lubelskie zaprasza na zajęcia edukacyjne w trakcie których uczestnicy będą mogli odkryć tajemnice lubelskiego Zamku oraz mieszczącego się w nim Muzeum. Wspólnie poszukamy śladów najstarszych mieszkańców zamkowego wzgórze, poznamy wyroby tradycyjnego rzemiosła oraz historię najcenniejszych zabytków.

 • 'Lublin w świecie życzliwości' - projekt dla szkół

  Celem tegorocznej dziesiątej edycji jest tradycyjnie promocja życzliwości jako wartości społecznej, pokazanie, że w Lublinie jest bardzo wielu młodych ludzi, którzy chętnie angażują się w działania prospołeczne.

 • 'Gdyby nie Benni' - wystawa w Parku Zdrojowym w Nałęczowie

  Galeria plenerowa na skwerze przy ul. Chopina i 1 Maja w Nałęczowie. Od 24 kwietnia do końca listopada br. Polski lekarz laryngolog; powstaniec styczniowy, działacz społeczny i gospodarczy; krzewiciel kultury i sztuki; wieloletni ordynator oddziału chirurgicznego w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie; lekarz w Uzdrowisku w Nalęczowie, współzałożyciel i pierwszy redaktor czasopisma 'Medycyna'.

 • Projekt 'Letnia Szkoła Akademia Wspomagania Liderów Oświaty'

  Akademia Biznesu z Warszawy zaprasza do udziału w projekcie pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz indywidualnych specjalistów i trenerów świadczących usługi szkoleniowe i doradcze w obszarze oświaty z województwa lubelskiego. Udział w Projekcie jest całkowicie bezpłatny!

 • 'Lektury.gov.pl' - wyszukiwarka lektur dla uczniów i nauczycieli

  Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.