Centrum LSCDN
WAI3
-
serwis mobilny
-
dodaj do ulubionych
-
mapa serwisu
Centrum LSCDN
Centrum LSCDN
wyszukaj szkolenia
Możesz skorzystać też z opcji:
BIP
Spotkania doradców z nauczycielami
Moodle
Centrum Wymiany Wiedzy
Lifelong Learning Programme
FMP
Grosik
Noclegi

POLECAMY

 • Wojewódzki konkurs na prezentację multimedialną 'COP szansą rozwoju II RP'

  Zachęcamy do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie na prezentację multimedialną 'Centralny Okręg Przemysłowy szansą rozwoju Polski międzywojennej'. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Grabskiego w Lublinie, Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie oraz Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie.
  Konkurs objęty jest patronatem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddziału w Lublinie oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty - więcej szczegółów w załącznikach.

 • Konferencja 'Wychowanie do przedsiębiorczości'

  Bezpłatna konferencja dla dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i psychologów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się 19 grudnia br. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 (byłym Gimnazjum nr 1) im. ks. Stanisława Konarskiego, przy ul. Kunickiego 116 w Lublinie. Termin zgłoszenia na konferencję do 15.12. br.

 • Konferencja Naukowo-Szkoleniowa 'Terapia logopedyczna. Strategie - metody - techniki'

  Naukowe Koło Logopedów i Audiologów UMCS serdecznie zaprasza do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej 'Terapia logopedyczna. Strategie - metody - techniki', która odbędzie się w dniach 27-28 stycznia 2018 roku na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie.

 • Książka 'Szkoła Laboratorium. Od działań autorskich do pedagogii źródeł'

  Książka autorstwa Profesora Aleksandra Nalaskowskiego 'Szkoła Laboratorium. Od działań autorskich do pedagogii źródeł'. Publikacja Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Do dystrybucji przeznaczonych zostało 750 egzemplarzy.

 • Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego dla szkół ponadgimnazjalnych

  Krakowskie Centrum Młodzieży zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VIII Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego 'Nic się nie kończy prostym tak lub nie'. Termin nadsyłania prac do do 15 lutego 2018 r.

 • Lektury szkolne na portalu Lektury.gov.pl

  Lektury.gov.pl to bezpłatny dostęp do cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Lektury szkolne można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

 • Projekt 'Sportbonus Dzieciom'

  Projekt 'Sportbonus Dzieciom' pod honorowym Patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Celem projektu jest wsparcie sportowych aktywności dzieci i młodzieży. Szkoła, drużyna, grupa sportowa, które przystąpią do akcji mogą pozyskać dodatkowe środki finansowe, otrzymać sprzęt sportowy, dofinansowanie na zimowisko, bezpłatną licencję na aplikację mobilną umożliwiającą zarządzanie drużyną oraz spotkać się z polskimi olimpijczykami przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi!

 • Muzeum Martyrologii 'Pod Zegarem' w Lublinie nowa wystawa stała

  Uroczystość otwarcia (nowej wystawy stałej) Muzeum Martyrologii 'Pod Zegarem'. 11 grudnia br. (poniedziałek), godz. 14.00. Msza św. Kościół akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, 11 grudnia 2017, godz. 14.00.

 • Wojewódzki konkurs 'Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112'

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 ogłasza konkurs 'Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112' dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-7) i gimnazjów z terenu województwa lubelskiego. Prace konkursowe powinny wpłynąć do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w terminie do 10.01.2018.

 • Konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK

  MEN zaprasza nauczycieli do udziału w konkursie 'Nauczyciel - Innowator' na scenariusz zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK oraz pomocy dydaktycznych określonych w rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – 'Aktywna tablica'.

 • 'Bliżej pszczół' II Ogólnopolski konkurs wiedzy ekologicznej

  Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kraju. Termin zgłoszeń do udziału w konkursie upływa 20 grudnia br. Finał Ogólnopolskiego konkursu 'Bliżej pszczół' odbędzie się na KUL Jana Pawła II w dniach 22-23 marca 2018 r.

 • Program Grantów Ambasady USA w Polsce - obszary edukacji i kultury

  Program Grantów jest adresowany do przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego w Polsce – obejmuje organizacje pozarządowe, instytucje kulturalne i edukacyjne, uczelnie, media, szkoły oraz osoby fizyczne. Maksymalna kwota grantu wynosi 25 000 USD. Zazwyczaj wysokość grantów waha się w granicach 5–10 tys. USD. Wnioski do 31 grudnia 2017 r.

 • Cykl wykładów otwartych z astrofizyki UMCS

  Prof. dr hab. Krzysztof Murawski i prof. dr hab. Marek Rogatko (Katedra Fizyki Teoretycznej - Zakład Astrofizyki i Teorii Grawitacji Instytutu Fizyki UMCS) zapraszają wszystkich zainteresowanych na cykl otwartych wykładów z astrofizyki - 23.11.2017-25.01.2018.

 • Akademia Prawa Europejskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

  Instytut Europeistyki KUL JP2 oraz Uniwersytet Otwarty KUL JP2 zapraszają młodzież ponadgimnazjalną do udziału w bezpłatnym cyklu 5 spotkań poświęconych podstawom integracji i prawa europejskiego. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Europeistyki raz w miesiącu w godzinach 10.00-12.45 KUL Jana Pawła II przy ul.Spokojnej 1 lub Al. Racławickich 14. Każdy blok składa się z wykładu oraz warsztatów.

 • Abecadło polsko-niemieckiej animacji językowej

  Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży zaprasza do skorzystania z bezpłatnego zbioru gier i zabaw z zakresu animacji językowej. Publikacja przeznaczona na potrzeby polsko-niemieckich spotkań młodzieży.

 • 'Jestem Bezpieczny' konkurs dla uczniów szkół podstawowych. KMP w Lublinie

  Komenda Miejska Policji w Lublinie zaprasza uczniów szkół podstawowych klas IV-VI z Lublina, Bełżyc, Bychawy i Niemiec do udziału w konkursie wiedzy prewencyjnej 'Jestem Bezpieczny'. Zgłoszenie szkoły do udziału w konkursie należy przesłać w terminie do 15 grudnia 2017.

 • Debata w Teatrze Starym 'Czy istnieje idealna szkoła?'. Prowadzenie Jerzy Sosnowski

  Teatr Stary w Lublinie zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w debacie 'Czy istnieje idealna szkoła?' 12 grudnia (wtorek), godz.18:00 br. Debata z udziałem Marty Ługowskiej, nauczyciela języka polskiego z Warszawy oraz Ireneusza Wywiała, długoletniego nauczyciela. Debatę poprowadzi Jerzy Sosnowski, pisarz, publicysta, felietonista, dziennikarz telewizyjny i radiowy (pracował m.in. w Programie III PR), historyk literatury.

 • Konkurs Poezji im. Reni Spiegel dla Polonii

  Konkurs dla polskojęzycznych młodych poetów na całym świecie, którzy nie ukończyli 20 lat. Wiersze można przesyłać do 30 grudnia 2017 r.

 • "Odpal myślenie nie wchodź w uzależnienie"

  Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości społeczności lubelskiej w zakresie problematyki dopalaczy poprzez działania edukacyjno – informacyjne. Polecamy program adresowany do lubelskich szkół finansowany przez ROPS w Lublinie. Odbiorcami tego programu jest młodzież klas VII szkół podstawowych, wygasających szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych, ich rodzice oraz nauczyciele.

 • 'Maraton pisania listów' - akcja Amnesty International

  1-10 grudnia 2017 - Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia ludzie na całym świecie solidarnie przeciwstawiają się naruszeniom praw człowieka. Finał kampanii - w dniach 9-10 grudnia br.